Skip to main content

Särki-värki

Salut


Minu viimasest postitusest on möödas 20 päeva. Palun vabandust, kui see on olnud liiga pikk aeg, kuid nägu juba mainitud, ei ole mul kindlaid kuupäevi vms kuna postitan. Samuti pole midagi väga suurejoonelist selle aja jooksul toimunud, aga üritan teid kurssi viia ka kõige tavalistemate tegevustega.

23.-29. september

See nädal läks täitsa hästi. Esmaspäeval oli koolis pildistamine. Kõigepealt tehti lennupilt, siis üksikpildid ja kõige lõpuks klassipilt. Sõbrapilte nagu Eestis teha ei saanud. Täpselt ei tea, kuidas pildid kätte saab või kuna need tulevad. 
Teisipäeval sain esimeses tunnis kohe üllatuse osaliseks. Meil oli kehalises rattasõit. Jah, koolil on umbes 30 ratast, mida kehalise tunnis kasutada. Eestis ei tuleks selline asi ilmselt kõne allagi. Sain ka teada, et mais on duatlon, mis koosneb 5 km jooksmisest ja 10 km rattasõidust ning et saada täispunktid, tuleb see läbida vähem kui tunniga. Minu jaoks see ilmselt raskusi ei valmista, aga tunnen kaasa neile tüdrukutele, kes igapäevaselt spordiga ei tegele. Teisipäeval oli mul võrkpallitrenn ning tunne, et iga trenniga muutun juba veidi paremaks.
Kolmapäeval oli mul ainult 1 tund, sest prantsuse keele õpetaja puudus. Siin on väga tavaline, et tund jääb ära õpetaja puudumise tõttu. Seda juhtub vähemalt 1 kord nädalas ning asendusõpetajaid vms ei ole. Õhtul oli ka kergejõustik. Tunnen, kuidas see mulle üha rohkem meeldib ja iga korraga saan trennikaaslastega lähedasemaks.
Neljapäeval oli mul matemaatikas töö, aga kuna neil sõna test asemel kasutatakse interro, siis polnud mul vähimat aimugi, et see toimub ehk see ei läinud just kõige paremini, aga punkte veel ei tea. Ei tahakski teada... Tundide vahepeal tegin ka trenni. Peale soojendust pidin 10x100 jooksma ning hüppeid tegema, mis polnud väga hull.
Reedel kooli polnud, sest  27. septembril tähistavad belglased prantsuse kogukonna püha. (Ma väga hästi ei mõistnud selle püha tähendust) Sel päeval midagi väga ei teinud. Mängisin veidi lastega ning tegin kodutöid.
Laupäeval käisin trennis ning õhtul oli võrkpall. Trennis käin nüüd 4x nädalas kergejõustikus ja 1x võrkpallis. Kergejõustikus käin koos teistega teisipäeviti, kolmapäeviti ja laupäeviti. Neljapäeviti teen ise tundide vahepeal. Trennid kestavad 2h ning on üpriski erinevad Eesti trennidest. Siin on kõik trennid ka staadionil ning trenni alguses jalkat, pesapalli vms ei ole. Ma polnudki just kõige suurem mängude sõber Eestis.
Pühapäeval õppisin ja veetsin aega lastega :)))

30. sept.-6. oktoober

Esmaspäeval oli 8 tundi ning väga väsitavpäev. Geograafias pidime Ukraina konflikti analüüsima ning saame selle eest ka punkte. See polnud õnneks raske.
Teisipäeval tegime kehalises uuesti seinaronimist. Siiani ei mõista milleks see vajalik on, aga seda hinnatakse ja ma ei imestaks väga, kui selles põrun. Teised on seda mitu aastat teinud, mina 1 tunni. Lisaks kardan kõrgust, aga harjutamine teeb meistriks. Mängisime ka võrkpalli. Mu paar võrkpallitrenni tulid täitsa kasuks. Science's oli mul kontrolltöö. Enda arust läks päris hästi, ainult ristsõnaga oli veidi raskusi. Punkte ma veel kahjuks ei tea. Ajalugu on mu üks lemmikutest siin. Teema on huvitav ja õpetaja väga tore. Peale tunde rääkisin veidi ajalooõpetajaga ning ta tahab, et teeksin  mingi hetk esitluse Eesti ajaloo kohta 20. sajandil. Ootan seda põnevusega! Õhtul oli mul kergejõustikutrenn, kus peaaegu terve aeg sadas paduvihma ehk see polnud just kõige meeldivam ja peale seda oli mul võrkpallitrenn, mis väga raske polnud.
Kolmapäev oli täiesti tavaline. Õhtul käisin trennis. Tegime pikamaatrenni ehk trenni lõpuks oli väga paha ja väsinud olla. 
Neljapäeval olime religiooni tunnis kirikus. Ma põhjust kahjuks ei tea. Inglise keeles oli test, milles sain 12 punkti 15st. Pole väga rahul, aga vead tegin nendes kohtades, kus pidin prantsuse keelest inglise keelde tõlkima. Päeva keskel oli ka trenn, mis polnud väga hull. Üksi treenides laseb treener mul tavaliselt lühikesi lõike joosta, et kiirust arendada. 
Reedel sain teada, et pean prantsuse keeles valima raamatute nimekirjast, mis õpetaja andis, 2 ja nende kohta peale lugemist analüüsi kirjutama. Ei tundu väga raske ülesanne. Inglise keeles vaatasime filmi Disconnect, mis oli täitsa huvitav. Reedel sain ka ametlikult esimesel võrkpallivõistlusel osaleda. Me kahjuks kaotasime, aga huvitav kogemus oli siiski. Mul on mängus veel veidi raskusi positsioonide mõistmisega, aga küll ma üks hetk aru saan loodetavasti. 
Laupäeval ma  midagi väga erilist ei teinud. Pühapäeval pidin üksi poes käima ning baguette, juustu ja sinki ostma. Selleks aga pidin lahtises letis inimestega suhtlema. See polnudki nii jube, kui kartsin. Üks müüjatest küsis, mis mu emakeel on, haha. Õhtul käisime hostisa perega restoranis. See oli väga äge kogemus ning kindlasti erinev Eesti restoranist. 

7.-12.oktoober

Esmaspäeval oli inglise keeles Talk Show, kus pidime gruppides etendama debatti, milles räägime sotsiaalmeediast. See kujunes lõpuks väga naljakaks, sest üks gruppidest ei osanud väga millestki rääkida ja nad ajasid lihtsalt mõttetut juttu. Geograafiaõpetaja ei ilmunud üldse kohale. (Tuletan meelde, et see on see õpetaja, kes alati hiljaks jääb või lihtsalt üks suur udupea on)
Teisipäeval oli kehalises järjekordselt seinaronimine ja ausalt öeldes see ikka üldse pole minu ala. Õhtul ma trennis ei käinud, sest olin veidi haige. Õnneks läks see haigus kiiresti üle ning järgmisel päeval sain kooli ja trenni minna.
Kolmapäeval koolis midagi erilist ei toimunud ja trenn oli raske, kuid talutav. Jooksime 50m sprinti/50m sörki ja nii 3x8 minutit. Trennis on kõik väga toredad ning motivatsiooni seal käia on väga palju!
Neljapäeval oli mul religioonis filmi kohta kontrolltöö. Pole kindel, kui hästi see läks arvestades fakti, et ma väga seda filmi ei mõistnud ning lõpuni polnud näinud. Neljapäev tegin ka lõigutrenni. Matemaatikas oli ka töö ja pakkuge, kes kordas valet teemat. Muidugi mina, haha. Õnneks mu hinded kuskil vajalikud pole, aga tahaks ikka häid tulemusi saada :))
Reedel jäi buss hommikul 10 minutit hiljaks, mis tähendas, et jäin ka kooli hiljaks. Õnneks sellest mingit probleemi ei tulnud. Prantsuse keeles oli mul töö ning õpetaja küsis, kas tahan proovida teha. Ei tea veel kuidas läks, aga see polnud nii raske, kui kartsin. Prantsuse keeles vahetusõpilastele lõpetasin Tintini lugemise! See õpetaja on siiani väga üllatunud, kui palju ma teistest vahetusõpilastest üle olen, aga ma olen siiski 10 aastat prantsuse keelt õppinud ehk midagi peab ikka külge ka jääma. Inglise keeles oli writing test, kus pidime kirjutama nähtud filmi kohta essee. Usun, et läks päris hästi. 
Täna ehk laupäeval oli mul hommikul trenn, mis polnud väga raske. Trenni lõpus oli ka grupipildistamine. Kõige parem tunne on ilmselt see, kui mõistad, et kuulud kuhugi ning sinust hoolitakse :)))

Head nädalavahetuse jätku!
Stella

 


Comments

Popular posts from this blog

Lennujaam ja esimene nädal Belgias

Bonjour
Olen veetnud juba veidi üle nädala Belgias ja iga päevaga hakkan seda kohta üha rohkem armastama!
Aga kõigepealt tahaksin rääkida 24. augustist ehk päevast, mil algas minu vahetusaasta. Lennuk läks hommikul kell 7.05, lennujaamas pidin olema kell 5. Öösel magasin ainult 2 tundi, sest pakkisin kohvrit ning olin väga ärevil. Lennujaamas ootas mind YFU vabatahtlik Helen, kes andis mulle mu lennupiletid ja kontrollis, et kõik oleks korras. Õnneks oli mu äraantav pagas õige kaaluga ning probleeme polnud. Lennujaama olid mind saatma tulnud ka mu pere ja lähedasemad sõbrad. Väga armas oli näha, et minu pärast tulevad inimesed isegi kella 5ks lennujaama, no matter what! Õnneks pisaraid seekord ei valanud ja oligi aeg koos Birgitiga väravasse suunduda. (Birgit on teine vahetusõpilane Eestist, kes on 2019/20 vahetusaastal Belgias) Vahemaandumine oli meil Rootsis ning mõlemad lennud läksid sujuvalt. Brüsselisse jõudes vaatasime Birgitiga üksteisele otsa ja hakkasime mõistma, millise hullus…

Esimene nädal koolis

Salut!
Minu esimene nädal koolis on läbi! Mõtlesin, et jagan teiega minu esimesi muljeid ning mis on meeldiv/mittemeeldiv/huvitav/teistsugune. Vihjeks aga nii palju, et inimesed on kõik väga toredad ning olen väga rahul oma kooliga.
Minul algas kool 3. septembril ehk teisipäeval. Kooli pidin minema kella 12.55ks. Kahjuks pole mul aimugi, mis tund esimene oli, sest õpetaja oli küll ajalooõpetaja, aga ajaloost ei rääkinud me sõnagi. Võib–olla oli see klassijuhataja tund. Õpetaja oli väga tore ja mainis millegipärast mitu korda Eestit. Kahjuks ma aga aru ei saanud, millest ta rääkis, niiet naeratasin ja noogutasin iga kord, kui ta mulle otsa vaatas. Teine tund oli prantsuse keel. Õpetaja vist ei saanud aru, et ma olen vahetusõpilane :)))), aga muidu on ta väga tore. Kolmanda tunni ajal oli meil aulas ''aktus'', kus direktor pidas kõne. Kahjuks ma väga palju aru ei saanud. Viimane tund oli meil ajalugu, selle sama õpetajaga, kellega esimene tund. Rääkisime natsionalismi sün…

Esimene kuu ja kergejõustik

Tere pühapäeva pärastlõunat
Minu viimasest postitusest on möödunud 11 päeva ja paari päeva pärast olen veetnud Belgias juba kuu aega. Uskuge või mitte, aga see kuu on möödunud hämmastavalt kiiresti! Mõtlesin, et on aeg jagada hiljutisi muljeid ja rääkida esimesest trennist kergejõustikus.

Alustuseks räägin veidi koolis toimunust. Mu tunniplaan on jälle muutunud ja kindla tunniplaani saan tegelikult alles oktoobris. Igatahes on mul nüüd kokku nädalas 29 tundi. Jah, ikkagi hämmastavalt vähe. Sain juurde 3 science tundi. Kõigile, kes ei tea mis on science, siis see on üleüldiselt bioloogia, aga võib hõlmata veidi ka keemiat ja füüsikat. (Eestis vist kindlat vastet sellele ainele otseselt polegi, vähemalt mitte TPLis) Hiljem tuleb mul veel juurde prantsuse keele tunnid väiksematega, et õppida rohkem grammiatikat. Ma tegelikult ei usu, et see mulle vajalik on, olles õppinud seda juba 10 aastat, aga see on vahetusõpilastele kohustuslik, nii et pole midagi teha.
Matemaatika (minu valikaine) ko…