Skip to main content

Viimane/le dernier!

Tere kõigile!


(En francais en-dessous)
minu viimasest postitusest on möödunud nüüdseks juba veidi üle kahe kuu. Vabandan, kuid Veebruar oli minu jaoks väga raske ning kaotasin tol hetkel motivatsiooni, et kirjutada. Nagu te võib-olla pealkirjast lugesite, on see minu kõige viimane postitus, sest Covid-19 tõttu olin sunnitud kodumaale naasma. See postitus pole kõigest hüvastijätt, vaid kirjutan ikka sellest ka, mis vahepeal toimunud on!

Koolist ma enam põhjalikult ei räägi. Küll aga saime märtsis uue hinnetelehe. (olen selgitanud hinnetelehe süsteemi varasemates postitustes) Minu suureks üllatuseks olid seal isegi ilusad hinded! Matemaatikas 94% 100st, ajaloos 71% 100st ning science's 77% 100st. Ülejäänutes ainetes sel veerandil hindeid ei pandud. Lisaks tahaksin veel mainida, et sain religiooni töös 9/10 ning olen selle üle väga uhke!

28. jaanuaril käisime lõpuklassidega Euroopa Parlamendis ja Euroopa ajaloo muuseumis. See oli väga väga äge. Muuseumis sai audiogiidiks valida isegi eesti keele. (Ma loomulikult valisin selle) ja nii hea, samas veider ola jälle nii palju Eesti keelt kuulda. Lisan alla mõned eestikeelsed karikatuurid ka, mida muuseumis nägin!

31. jaanuaril oli minu sünnipäev. 18!!! Kooli viisin Eesti komme ja tegin ka kooki. Kõigile väga maitses :))) Õhtul läksime hostvanemate ja vanavanematega restorani ning minu hostema tegi mulle üllatuse ning kutsus mu kõige lähedasemad Belgia sõbrannad ka minu sünnipäevale (loomulikult ka Birgiti!). Sünnipäev möödus väga toredasti ning peale restorani läksime minu sõbrannadega kohalikku Belgia baari. Jõime õlut ja tantsisime. Oli üks ilus päev!

9. veebruaril käisime Birgitiga Antwerpenis. Birgit tegi mulle üllatuse ning kinkis mulle sünnipäevaks ooperipiletid. Antwerpenisse jõudsime juba päeval. Sel päeval oli ka tormi lubada ning tuul oli väga tugev. Jalutasime niisama ringi ning nautisime. Ooperisse jõudes selgus, et üks peaosi on eestlane. Kui väike see maailm ikka on! Ooper ise oli väga huvitav ja lõbus. Aitäh Birgit!
Õhtul oli aga tormi tõttu rongiliiklus häiritud  ing paljud rongid tühistati või jäid hiljaks. Seetõttu veetsin öö Birgiti juures. 

Sel õhtul sain ma aga väga kurva uudise. Minu kauaaegne pinginaaber ja hea sõbranna vandus leukeemiale alla. Uudis tuli mulle suure šokina. Esiteks ei osanud ma seda üldse oodata ning teiseks olin kodust ja lähedastest niinii kaugel. Järgmised kaks nädalat möödusid koolis väga raskelt. Ma ei suutnud keskenduda ning mingisugustki motivatsiooni ei olnud. Jäin osades ainetes veidi maha, kuid õpetajad olid väga mõistvad ning lubasid mul asju hiljem järele teha. 
Lendasin matusteks Eestisse (tegelikult pidin Eestisse lendama paar päeva hiljem, sest sain Eesti U20 kergejõustikukoondise kutse, et esindada Eestit Minskis 2000m takistusjooksus. Yfult sain nõusoleku, et minna. (Nii veider oli lennujaamas ja Eestisse jõudes jälle nii palju eesti keelt kuulda) Matus oli raske, kuid olen õnnelik, et sain sinna siiski minna ja hüvasti jätta. Peale seda hakkas kõik jälle paremini minema. Arvan, et mul oli vaja näha tol hetkel oma peret ja sõpru, kes olid samas olukorras, mis mina. 

Minskisse lendasime koondisega 24. veebruaril. Võistlus mul just kõige paremini ei läinud, sest terve sügise ja talve treenisin hoopis teiseks alaks. Sellegipoolest oli see väga võimas kogemus ning sain ka uusi sõpru! Belgiasse tagasi jõudsin 28. veebruar. 

1. märtsil ööbisin Sarah juures ning käisime šoppamas. See oli väga väga tore ning tõstis mu tuju jälle lakke. (Meil polnud sel päeval kooli, sest toimus õppenõukogu)
Peale seda möödusid kaks nädalat väga rahulikult ning koolis tegin kõik asjad järele, mis enne Eestisse minekut tegemata jäid. 

13. märts saime uudise, et koolid suletakse kuni 20. aprillini. Kõik olid kuidagi väga õnnelikud, mina aga mitte, sest teadsin, et see võib tähendada minu vahetusaasta lõppu. Samuti teadsin, et kodus ei arene mu keel pooltki nii palju kui koolis. Kahjuks ei saanud ka Birgiti sünnipäevale viiruse tõttu minna. 16. märts saime teada, et meie pere peab toas istuma 30. märtsini, sest minu hostvenna klassis avastati positiivne juhtum. 2 nädalat ei saanud isegi välja jooksma minna :((. Lisaks sain ka YFUlt teate, et mind ootab ees kojuminek, kuid enne 30. märtsi ma koju minna ei tohtinud. Saime lõpuks nõusoleku, et lahkun 27. märtsil Brüsselist mineva erilennuga, mis lendas otse Tallinnasse.

Viimane nädal olin väga kurb, sest ei saanud õigupoolest peaaegu mitte kellegagi hüvasti jätta ning minu vahetusaasta jäi lihtsalt 3 kuud lühemaks. Minu trennikaaslased olid väga armsad ning tegid mulle hüvastijätu video ning ka treener tuli head aega ütlema. Otsustasime, et jätkan treenimist tema all ning ta saadab mulle iga nädal treeningplaanid. Sarah ja Sarah isa viisid mind lennujaama. See oli neist väga armas ning sain vähemalt oma parima sõbrannaga hüvasti jätta. Otsustasin, et suvel lähend kindlasti külla!

Ja siin ma siis nüüd olen, kodus, ning pole aimugi mis selle ajaga peale hakkan. Kevadel ma enam kooli ei lähe , kuid see jätab mulle väga palju vaba aega, et treenida. Loodetavasti saame kiiresti viirusest võitu ning tavaelu juurde naasta.
Tahan veelkord tänada kõiki, kes on mu kõrval terve selle teekonna olnud ning mind toetanud! Ma olen siiralt tänulik, et mulle selline võimalus anti, isegi kui see 3 kuud lühemaks jäi. 

Olge terved ja näeme peagi!
Stella


Bonjour à tous!


Cela fait un peu plus de deux mois depuis mon dernier post. Je suis désolé, mais février était très difficile pour moi et j'ai perdu la motivation d'écrire à ce moment-là. Comme vous l'avez peut-être lu dans le titre, c'est mon dernier post, car j'ai été forcé de rentrer chez moi à cause de Covid-19. Ce post n'est pas seulement un adieu, mais j'écris toujours sur ce qui s'est passé entre-temps!

Je ne parle plus de l'école en profondeur. Mais, nous avons reçu un nouveau bulletin en mars. (J'ai expliqué le système de notation dans les articles précédents) À ma grande surprise, il y avait même de belles notes! En mathématiques 94% sur 100, en histoire 71% sur 100 et en sciences 77% sur 100. Les autres sujets n'ont pas été notés ce trimestre. De plus, je voudrais dire que j'ai eu au religion 9/10 et j'en suis très fier!

Le 28 janvier, nous sommes allés au Parlement Européen et au Musée d'histoire Européenne avec le rhéto. C'était très, très cool. Même la langue estonienne pourrait être choisie comme audioguide dans le musée. (Bien sûr, je l'ai choisi) et tellement bon, mais bizarre d'entendre autant d'estonien. J'ajouterai également quelques dessins en estonien que j'ai vus au musée!

Le 31 janvier était mon anniversaire. 18 !!! J'ai emmené des bonbons estoniens à l'école et j'ai aussi fait un gâteau. Tout le monde l'a beaucoup aimé :))) Le soir, nous sommes allés dans un restaurant avec mes parents et des grands-parents d'accueils et ma mère d'accueil m'a fait une surprise et a invité mes copines belges les plus proches à mon anniversaire (Birgiti aussi, bien sûr!). L'anniversaire a été très agréable et après le restaurant, on est allé au Copain. Nous avons bu de la bière et dansé. Ce fut une belle journée!

Le 9 février, Birgit et moi sommes allés à Anvers. Birgit m'a fait une surprise et m'a donné des billets d'opéra pour mon anniversaire. Nous sommes arrivés à Anvers vers midi. Il a également été autorisé à prendre d'assaut ce jour-là et le vent était très fort. Nous avons juste marché et apprécié. En arrivant à l'opéra, il s'est avéré que l'une des parties principales est estonienne. Comme ce monde est petit! L'opéra lui-même était très intéressant et amusant. Merci Birgit!
Après l'opéra en raison de la tempête, le trafic des trains a été perturbé et de nombreux trains ont été annulés ou retardés. C'est pourquoi j'ai passé la nuit chez Birgit.

Cette nuit-là, j'ai reçu une très triste nouvelle. Mon bon ami était morte à cause de la leucémie. La nouvelle a été un grand choc pour moi. Premièrement, je ne pouvais pas attendre du tout ca et deuxièmement, j'étais tellement loin de chez moi et de mes proches. Les deux semaines suivantes ont été très difficiles à l'école. Je ne pouvais pas me concentrer et j'avais aucune motivation. J'ai manqué un peu dans certaines matières, mais les professeurs étaient très compréhensifs et m'ont permis de faire les choses plus tard.
Je me suis envolé en Estonie pour des entrerrements (en fait, j'ai dû m'envoler en Estonie quelques jours plus tard parce que j'ai reçu une invitation de l'équipe estonienne d'athlétisme U20 pour représenter l'Estonie au 2000m steeples à Minsk. Yfu a obtenu la permission d'y aller. L'enterrement était dure, mais je suis heureux de pouvoir y aller et de dire au revoir. Après tout a recommencé à s'améliorer, je pense que je devais voir ma famille et mes amis dans la même situation que moi à ce moment-là.

Nous avons pris l'avion pour Minsk avec l'équipe le 24 février. La compétition n'était pas le mieux pour moi, car je me suis entraîné different tout l'automne et l'hiver. C'était quand même une expérience très puissante et je me suis aussi fait de nouveaux amis! Je suis rentré en Belgique le 28 février.

Le 1er mars, j'ai passé la nuit chez Sarah et on a fait du shopping. C'était très, très agréable et a remonté mon humeur au plafond. (Nous n'avions pas d'école ce jour-là parce qu'il y avait une commission scolaire)
Après cela, deux semaines se sont passées très calmement et à l'école, j'ai fait tout ce qui n'avait pas été fait avant d'aller en Estonie.

Le 13 mars, nous avons appris que les écoles seront fermées jusqu'au 20 avril. Tout le monde était très heureux d'une manière ou d'une autre, mais je ne l'étais pas, car je savais que cela pourrait signifier la fin de mon année d'échange. Je savais également que ma langue n'était pas à moitié aussi développée à la maison qu'à l'école. Malheureusement, je pouvais pas aller à l'anniversaire de Birgit à cause du virus. Le 16 mars, nous avons appris que notre famille devait rester à la maison jusqu'au 30 mars, car un cas positif a été découvert dans la classe de mon frère d'accueil. Je ne pouvais même pas aller courir pendant 2 semaines :(( De plus, j'ai reçu un message de YFU que j'étais sur le point de rentrer chez moi, mais je n'ai pas été autorisé à rentrer chez moi avant le 30 mars. Nous avons finalement convenu que je partirais le 27 mars par un vol spécial de Bruxelles, qui a volé directement à Tallinn.

La semaine dernière, j'étais très triste car je ne pouvais pas vraiment dire au revoir à personne et mon année d'échange n'était que de 3 mois plus courte. Mes compagnons d'entraînement étaient très mignons et m'ont fait une vidéo d'au revoir et le coach est venu me dire au revoir aussi. Il était d'accord de continuer à m'entraîner et il m'enverra des plans d'entraînement chaque semaine. Sarah et le père de Sarah m'ont emmené à l'aéroport. C'était très mignon de leur part et au moins j'ai pu dire au revoir à ma meilleure amie. J'ai décidé que je reviendrais certainement en été!

Et me voici maintenant, à la maison, et je n'ai aucune idée de ce que je vais faire de ce temps. Je ne vais plus à l'école au printemps, mais cela me laisse beaucoup de temps libre pour m'entraîner. Espérons que nous pourrons rapidement vaincre le virus et reprendre une vie normale.
Encore une fois, je tiens à remercier tous ceux qui m'ont accompagné tout le temps et m'ont soutenu! Je suis sincèrement reconnaissant d'avoir eu cette opportunité, même si elle était de 3 mois plus courte.

Soyez en bonne santé et à bientôt!
StellaMinu hostpere <3
Minu armsad trennikaaslased <3

Euroopa ajaloo muuseumis
Euroopa ajaloo muuseumis


Minskis
Birgitiga ooperis!

Minu parim sõbranna!!!Comments

Post a comment

Popular posts from this blog

Lennujaam ja esimene nädal Belgias

Bonjour
Olen veetnud juba veidi üle nädala Belgias ja iga päevaga hakkan seda kohta üha rohkem armastama!
Aga kõigepealt tahaksin rääkida 24. augustist ehk päevast, mil algas minu vahetusaasta. Lennuk läks hommikul kell 7.05, lennujaamas pidin olema kell 5. Öösel magasin ainult 2 tundi, sest pakkisin kohvrit ning olin väga ärevil. Lennujaamas ootas mind YFU vabatahtlik Helen, kes andis mulle mu lennupiletid ja kontrollis, et kõik oleks korras. Õnneks oli mu äraantav pagas õige kaaluga ning probleeme polnud. Lennujaama olid mind saatma tulnud ka mu pere ja lähedasemad sõbrad. Väga armas oli näha, et minu pärast tulevad inimesed isegi kella 5ks lennujaama, no matter what! Õnneks pisaraid seekord ei valanud ja oligi aeg koos Birgitiga väravasse suunduda. (Birgit on teine vahetusõpilane Eestist, kes on 2019/20 vahetusaastal Belgias) Vahemaandumine oli meil Rootsis ning mõlemad lennud läksid sujuvalt. Brüsselisse jõudes vaatasime Birgitiga üksteisele otsa ja hakkasime mõistma, millise hullus…

Esimene nädal koolis

Salut!
Minu esimene nädal koolis on läbi! Mõtlesin, et jagan teiega minu esimesi muljeid ning mis on meeldiv/mittemeeldiv/huvitav/teistsugune. Vihjeks aga nii palju, et inimesed on kõik väga toredad ning olen väga rahul oma kooliga.
Minul algas kool 3. septembril ehk teisipäeval. Kooli pidin minema kella 12.55ks. Kahjuks pole mul aimugi, mis tund esimene oli, sest õpetaja oli küll ajalooõpetaja, aga ajaloost ei rääkinud me sõnagi. Võib–olla oli see klassijuhataja tund. Õpetaja oli väga tore ja mainis millegipärast mitu korda Eestit. Kahjuks ma aga aru ei saanud, millest ta rääkis, niiet naeratasin ja noogutasin iga kord, kui ta mulle otsa vaatas. Teine tund oli prantsuse keel. Õpetaja vist ei saanud aru, et ma olen vahetusõpilane :)))), aga muidu on ta väga tore. Kolmanda tunni ajal oli meil aulas ''aktus'', kus direktor pidas kõne. Kahjuks ma väga palju aru ei saanud. Viimane tund oli meil ajalugu, selle sama õpetajaga, kellega esimene tund. Rääkisime natsionalismi sün…

Esimene kuu ja kergejõustik

Tere pühapäeva pärastlõunat
Minu viimasest postitusest on möödunud 11 päeva ja paari päeva pärast olen veetnud Belgias juba kuu aega. Uskuge või mitte, aga see kuu on möödunud hämmastavalt kiiresti! Mõtlesin, et on aeg jagada hiljutisi muljeid ja rääkida esimesest trennist kergejõustikus.

Alustuseks räägin veidi koolis toimunust. Mu tunniplaan on jälle muutunud ja kindla tunniplaani saan tegelikult alles oktoobris. Igatahes on mul nüüd kokku nädalas 29 tundi. Jah, ikkagi hämmastavalt vähe. Sain juurde 3 science tundi. Kõigile, kes ei tea mis on science, siis see on üleüldiselt bioloogia, aga võib hõlmata veidi ka keemiat ja füüsikat. (Eestis vist kindlat vastet sellele ainele otseselt polegi, vähemalt mitte TPLis) Hiljem tuleb mul veel juurde prantsuse keele tunnid väiksematega, et õppida rohkem grammiatikat. Ma tegelikult ei usu, et see mulle vajalik on, olles õppinud seda juba 10 aastat, aga see on vahetusõpilastele kohustuslik, nii et pole midagi teha.
Matemaatika (minu valikaine) ko…