Skip to main content

Vaheaeg, teater ja kool

Heihei!


Viimasest postitusest on peaaegu kuu möödas ehk usun, et on aeg kõiki kurssi viia oma viimase aja seiklustega. Räägin veidi koolist, trennist ja põnevatest üritustest :)). Olen ka otsustanud, et värskendan kõiki huvitujaid 1/2 kord(a) kuus, sest nii on mul endal lihtsam ja mugavam, kuid luban, et postitan iga kuu ja teen seda kuni minu vahetusaasta lõpuni! Head lugemist!

Kool

14. oktoober

3-6. tund oli 3. teadus-sotsiaalklassil loeng vahetusaasta kohta, kuhu olid ka vahetusõpilased kutsutud. Pidime seal ennast tutvustama, veidi rääkima riigist, kust tuleme, mis on meie jaoks uus ja huvitav. Meil paluti ka näidata, milline on meie riigis tervitus. Kõik olid väga üllatunud, kui ütlesin, et Eestis väga füüsilist kontakti tervitades ei harrastata ja et kallistatakse ainult pigem lähedasi ning kätt suruvad minu meelest pigem meessoost isikud. Tuletan siinkohal meelde, et Belgias tehakse kokku saades põsemusi. Ütlesin ka, et minu jaoks oli alguses väga harjumatu teha võõrastele põsemusisid, kuid praeguseks olen juba harjunud :)). Lisaks sain seal ka teada, et võrreldes Eesti noortega, pole Belgia noored üldse iseseisvad. Näiteks Eestis ei öelnud ma kunagi oma emale, mis kell ja kuidas ma trenni lähen. Siin aga annavad noored kõigest oma vanematele teada andma. Eks iga riik ole erinev! Lisaks rääkisime veel kultuurierinevustest jms. Üldiselt oli väga tore üritus.

15. oktoober

See kehalise tund on ikka jube... Varsti tulev hindeline ülesanne seinaronimise peale. Pole aimugi kuidas selle ära teen. Olen paar korda käinud ka enne/peale tunde õpetajaga seda harjutamas. Õpetaja ütleb, et olen väga tubli ning ta hindab mu sihikindlust, kuid siiski väga kardan seda ülesannet. Õnneks mu siin saadud hinded kuskile arvesse ei lähe ehk võin vist veidi rahulikumalt võtta. 

16. oktoober

Spordipäev! Pidime kella 8.25ks apordisaali kogunema. Mängisime käsipallile sarnast mängu ja võrkpalli. Mina sellest väga osa ei võtnud, sest pole just meeskonnamängude austaja. See on vist üks põhjustest, miks kergejõustikuga tegelen.

17-18. oktoober

Neljapäeval 6 tunni asemel oli mul ainult 1 tund ja reedel 2 tundi, sest peaaegu kõik õpetajad (v.a inglise keele õpetaja) olid kuskil matkal. Minu koolis siin on väga tavaline, et tunnid jäävad pidevalt ära. Iga nädal on vähemalt 2 tundi, mis jäävad õpetaja puudumise tõttu ära. Mulle ausalt öeldes meeldib see, sest siis on rohkem vaba aega, kuid see ilmselt väkjendub ka noorte õppeedukuses. Siit ka üks põhjuseid, miks Eesti õpilastel on parem haridus. 

21. oktoober

Sellest nädalast vahetus meil tunniplaan ning uus tunniplaan kehtib kuni kooliaasta lõpuni. (Panen ka pildi uuest tunniplaanist postituse lõppu) Igastahes geograafia õpetaja otsustas jälle mitte kohale ilmuda. Mul on septembrist alates toimunud umbes ainult pooled geograafia tunnid. See on üpriski kurb, arvestades fakti, et oleme siiani esimese teema juures. 

22-24. oktoober

22. oktoober kooli ei olnud. Ma kahjuks ei mäleta, mis sündmus sel päeval toimus. 23. oktoober oli täiesti tavaline koolipäev. 24. oktoober jäi mul religiooniõpetus ära. See on teine aine, kus õpetaja pidevalt puudub. Matemaatika on mul ka umbes 2 nädalat ära jäänud ja õpetaja ütles, et kui me kaasa tegema ei hakka, kukume detsembris eksami läbi. Nagu see oleks meie süü, et ta pole suutnud 2 nädalat tundi anda! 

25. oktoober 

Saime prantsuse keele tööd tagasi. sain 21/30st ! Pole mitte millegi üle veel nii uhke olnud. Õpetaja oli väga üllatunud, et mul nii hästi läks, sest sain rohkem punkte, kui paljud mu klassikaaslased. Siin on õpilased vist üsna laisad või ei suuda nad lihtsalt midagi ära õppida. Ajaloos oli ka töö. See oli ausalt öeldes päris raske. Pidime ka ühte luuletust analüüsima. Õpetaja pani isegi inglise keelse versiooni, aga ega ma ikka midagi aru ei saanud, haha. 

26. okt.-3. november

VAHEAEG!!!

4. november

Geograafias peame koostama kaardi Ukraina konflikti kohta. Õnneks saame selle kodus lõpetada. 2-3. tunni ajal oli kõigil lõpuklassidel loeng ülikooli kohta ja mida teha peale kooli lõppu. Olen siin küll lõpuklassis, kuid Eestis on mul tegelikult veel 2 aastat koolis ehk ülikoolile on vist natuke vara mõelda. Aga sellegipoolest oli huvitav kuulata ja veidi rohkem teada saada. Lisaks olen mitmelt ülikoolilt juba kutse saanud, et vaatama tulla. 

5. november

Esimesed kaks tundi jäid järjekordselt ära. Matemaatikas sain kiita, sest olin üks vähestest, kes kodutöö ära tegi. Õpilased on siin ikka väga laisad! Matemaatika õpetaja arvab nüüd, et kõik Eesti õpilased on üli kohusetundlikud ning ütles, et ta peaks kõik mu klassikaaslased vahetusaastale Eestisse saatma. Vähemalt olen suutnud kellelegi Eestist hea mulje jätta :)))

6. november

Inglise keeles oli ajavormide peale test (sain 9/10) Siin on inglise keel võrreldes Eestiga väga lihtne ehk väga palju vaeva ei pea nägema. Viimases kirjutamistestis sain ka 38/40st, üks mu klassikaaslane sai näiteks 9/40st. Ja Eestis olen ma Inglise keeles väga nõrk! Prantsuse keeles võtame uut teemat, millest ma väga midagi aru ei saa hetkel.

7-8. november

Neljapäeva oli täitsa tavaline koolipäev, ilma ühegi töö või õpetaja puudumiseta. Reedel jäi prantsuse keel ja ajalgu ära. Prantsuse keeles vahetusõpilastele õpime hetkel sõnavara, mis on väga lihtne. Otsustasime õpetajaga, et hakkan lisaülesandeid tegema. Lisaks sain veel ühe prantsuse keele õpetaja, kes hakkab mulle eraldi tunde andma ja kellega saan õppida, mida iganes soovin! See on väga hea, sest siis saan õppida rohkem ajavorme ning harjutada ka rääkimist. 

11. november

11. november on Belgias püha ehk kooli sel päeval pole!

Trenn

Trennis läheb mul hetkel väga hästi. Trennid on Eesti omadega vägagi erinevad. Kui Eestis on sügisel metsatrennid, kus mängime palju, siis siin on aastaringselt staadionitrennid ehk mängudest võib ainult unistada ja trennis ainult jookseme. Teisipäeviti ja laupäeviti on pigem kiiruse trennid, kus teeme lühikesi lõike pikkade pausidega. Kolmapäeviti ja neljapäeviti on pikamaa trennid. Vahepeal on trenni lõpus ikka päris vastik olla, kuid mulle meeldivad need trennid, sest nii arenen palju rohkem. Kahjuks aga ei tee nad siin peaaegu üldse jõutrenne, kuid saan ka üksi teha. Võrkpallis läheb ka täitsa hästi, kuid vahel peale kergejõustikut otse võrkpalli minna on väga väsitav. Õnneks on kõik väga toredad ja mõistvad! Kergejõustikus me veel võistelnud pole, sest praegu on krossihooaeg ja ma ei tihka väga krossi joosta. Loodetavasti saan talvel ka sisevõistlustel osaleda :)))

Vaheaeg ja muud põnevat

19. oktoober toimus Lieges YFU follow-up, kus rääkisime vahepeal toimunust, headest ja halbadest asjadest ning veetsime ühe toreda pärastlõuna. Pidime ka kõik oma riigi magustoidu küpsetama. Tegin õunakooki, sest mannavahtu või kama sinna viia oleks päris keeruline. Hiljem mõtlesin, et oleks võinud kirjut koera teha, sest ma jumaldan seda (mis siis, et see pole päris õige Eesti magustoit)! Väga tore oli ka kuulda, et enamikul läheb väga hästi ning kõik on rahul. 
Esmaspäeval, 28. oktoobril käisin paari vahetusõpilasega Brugges. Algul jalutasime ringi ning hiljem käisime seal paadituuril. Käisime ka ühes väikeses muuseumis ja sõime vahvleid! Oli üks väga tore päev! Panen ka paar pilti postituse lõppu.
Teisipäeval veetsin aega oma hostperega. Kolmapäeval koristasime kodu. Neljapäeval ja reedel käisime hostema isa maja koristamas. Neljapäeva õhtul käisime ka kinos. Nende kino on NII SUUR!!! Kui Eestis on kõige rohkem umbes 10 saali (ma kahjuks ei oska kindlat arvu öelda), siis siin on tugevalt üle 10. Siin maksab õpilasepilet ligikaudu 11 eurot, mis on päris kallis. Minu kõige suuremaks üllatuseks on aga filmi keskel 10. minutiline paus! See on hea, et vahepeal vetsus käia vms, aga jah mulle tuli see väga suure üllatusena. 
Laupäeval käisin nagu ikka trennis ning õhtul sõime kodus pitsat!
Pühapäeval käisime hostisa vanemate, venna ja vennanaisega restoranis. Eelroaks võtisn foie gras, mis on põhimõtteliselt hanemaksapasteet. Jah, ma armastan pasteeti. Pearoaks vol au vent'i (ma ei oska seda seletada ehk panen lihtsalt pildi). Magustoiduks võtsin jäätist. Proovisin ka esimest korda rannakarpe, mis olid üllatavalt head!

Teater

Selle kuu aja jooksul olen jõudnud 2 korda teatrisse. 23. oktoober käisin Brüsselis Linnateatri etenudst "Südameharjutus" vaatamas. Väga veider oli väljaspool Eestist nii palju eestlasi näha ning nii palju Eesti keelt kuulda. Igastahes etendus oli väga hea ning hakkan kindlalt Eesti teatrit igatsema! Teine kord käisin koos Birgitiga 6. novembril "Elagu elu, mis põletab rinda" vaatamas. Enne etendust käisime ka Musées Royaux des Beaux-Arts de Belgique muuseumis. Päris kõike kahjuks ei näinud, aga Brughelite, Rubensi või Davidi teoseid oli küll meeldiv näha. Panen ka paar pilti lemmikteostest. Etendus oli väga teistsugune, kui olime mõlemad Biritiga oodanud, kuid hea oli see sellegipoolest. See oli ka inglise/prantsuse keeles, kuid tekst polnud väga keeruline.

Selleks korraks vist kõik. Loodan, et meeldis ja järgmiste seiklusteni! (Järgmine postitus tuleb ilmselt detsembri alguses)

Stella

Liege
Brugge
MichelangeloBrugge

David
Brueghel
Birgit <3
Linnateater


Tunniplaan

Comments

Popular posts from this blog

Lennujaam ja esimene nädal Belgias

Bonjour
Olen veetnud juba veidi üle nädala Belgias ja iga päevaga hakkan seda kohta üha rohkem armastama!
Aga kõigepealt tahaksin rääkida 24. augustist ehk päevast, mil algas minu vahetusaasta. Lennuk läks hommikul kell 7.05, lennujaamas pidin olema kell 5. Öösel magasin ainult 2 tundi, sest pakkisin kohvrit ning olin väga ärevil. Lennujaamas ootas mind YFU vabatahtlik Helen, kes andis mulle mu lennupiletid ja kontrollis, et kõik oleks korras. Õnneks oli mu äraantav pagas õige kaaluga ning probleeme polnud. Lennujaama olid mind saatma tulnud ka mu pere ja lähedasemad sõbrad. Väga armas oli näha, et minu pärast tulevad inimesed isegi kella 5ks lennujaama, no matter what! Õnneks pisaraid seekord ei valanud ja oligi aeg koos Birgitiga väravasse suunduda. (Birgit on teine vahetusõpilane Eestist, kes on 2019/20 vahetusaastal Belgias) Vahemaandumine oli meil Rootsis ning mõlemad lennud läksid sujuvalt. Brüsselisse jõudes vaatasime Birgitiga üksteisele otsa ja hakkasime mõistma, millise hullus…

Esimene nädal koolis

Salut!
Minu esimene nädal koolis on läbi! Mõtlesin, et jagan teiega minu esimesi muljeid ning mis on meeldiv/mittemeeldiv/huvitav/teistsugune. Vihjeks aga nii palju, et inimesed on kõik väga toredad ning olen väga rahul oma kooliga.
Minul algas kool 3. septembril ehk teisipäeval. Kooli pidin minema kella 12.55ks. Kahjuks pole mul aimugi, mis tund esimene oli, sest õpetaja oli küll ajalooõpetaja, aga ajaloost ei rääkinud me sõnagi. Võib–olla oli see klassijuhataja tund. Õpetaja oli väga tore ja mainis millegipärast mitu korda Eestit. Kahjuks ma aga aru ei saanud, millest ta rääkis, niiet naeratasin ja noogutasin iga kord, kui ta mulle otsa vaatas. Teine tund oli prantsuse keel. Õpetaja vist ei saanud aru, et ma olen vahetusõpilane :)))), aga muidu on ta väga tore. Kolmanda tunni ajal oli meil aulas ''aktus'', kus direktor pidas kõne. Kahjuks ma väga palju aru ei saanud. Viimane tund oli meil ajalugu, selle sama õpetajaga, kellega esimene tund. Rääkisime natsionalismi sün…

Esimene kuu ja kergejõustik

Tere pühapäeva pärastlõunat
Minu viimasest postitusest on möödunud 11 päeva ja paari päeva pärast olen veetnud Belgias juba kuu aega. Uskuge või mitte, aga see kuu on möödunud hämmastavalt kiiresti! Mõtlesin, et on aeg jagada hiljutisi muljeid ja rääkida esimesest trennist kergejõustikus.

Alustuseks räägin veidi koolis toimunust. Mu tunniplaan on jälle muutunud ja kindla tunniplaani saan tegelikult alles oktoobris. Igatahes on mul nüüd kokku nädalas 29 tundi. Jah, ikkagi hämmastavalt vähe. Sain juurde 3 science tundi. Kõigile, kes ei tea mis on science, siis see on üleüldiselt bioloogia, aga võib hõlmata veidi ka keemiat ja füüsikat. (Eestis vist kindlat vastet sellele ainele otseselt polegi, vähemalt mitte TPLis) Hiljem tuleb mul veel juurde prantsuse keele tunnid väiksematega, et õppida rohkem grammiatikat. Ma tegelikult ei usu, et see mulle vajalik on, olles õppinud seda juba 10 aastat, aga see on vahetusõpilastele kohustuslik, nii et pole midagi teha.
Matemaatika (minu valikaine) ko…